Odpowiedz TAK/NIE

Tu ćwiczymy i analizujemy rozkłady kart oraz interpretujemy pytania do tarota i odpowiedzi, jakich udzieliły nam karty.

Odpowiedz TAK/NIE

Postprzez Ivana » Wt lut 21, 2012 12:27 pm

Czasami potrzebujemy krotkiej odpowiedzi od kart na pytanie ; tak lub nie. Jakie macie sprawdzone sposoby aby uzyskac taka jednoznaczna odpowiedz. Ostatnio dowiedzialam sie , ze niektorzy tarocisci oprocz talii Tarota uzywaja do tego kart Psycards.
Zapraszam do Waszych opinii na ten temat.
Pozdrawiam
Ivanka
GG 15881729
Ivana

Re: Odpowiedz TAK/NIE

Postprzez Izabela Podlaska » Śr lut 22, 2012 1:14 pm

Witam!
Najprostsza metoda to postawić dwie karty, z których jedna jest na tak, druga na nie. W tym prostym rozkładzie trzeba ocenić siłę kart i ich dopasowanie do sytuacji czy pytania, które zadajemy.

Pozdrawiam serdecznie
Izabela Podlaska

Postprzez Lolek » Śr lut 22, 2012 1:26 pm

Karty Psycards są dość mało znane a poza tym karty Psycards są tak samo dobre jak każde inne wszystko zależy od ogólnej znajomości kart
Lolek

Postprzez Jola » Pt lut 24, 2012 11:51 am

Witam,
myślę, że ogólnie najlepsze są krótkie rozkłady. Zawsze można zastosować kolejny krótki rozkład, aby poszerzyć interpretację.
Kiedyś położyłam rozkład na 4 karty znajomemu na sprawę w ZUS-ie, czy załatwi ją pozytywnie. Oczywiście wszyscy chcieli, by odpowiedź była na 'tak'. Karty nie były zbyt pozytywne. Już pierwsza opisująca jego sytuację była kiepska - V Pucharów. Ulegając emocjonalnej presji dołożyłam jeszcze kilka innych do rozkładu, w końcu pojawiły się te bardziej optymistyczne. Cały czas jednak miałam przeczucie, że to nie tak. I to się później potwierdziło.
Równie dobrze można było poprzestać na tej pierwszej karcie.
Wczoraj z kolei położyłam karty na pracę koleżance, która zastanawiała się, czy dziś iść do lekarza czy do pracy.
Podczas tasowania na podłogę wypadły koszulkami do góry VIII Pucharów - karta brama,opuszczenie domu i XX Świat - realizowanie celów, aktywność.
Dociągnęłam jeszcze dwie karty, oczywiście z ciekawości :). Na TAK - VI Pucharów, na NIE - VII Kijów. Czyli, przyjemnie byłoby zostać w ten dzień w domu, ale niestety, obowiązki czekają.
Rano się dowiedziałam, że jednak poszła do pracy.
Pozdrawiam
Jola
Jola

Postprzez Ivana » Pt lut 24, 2012 12:51 pm

Dziękuję serdecznie za Wasze wypowiedzi. Sprobuje wyciagac po jednej karcie jak pproponuje Iza,jesli okaze sie sprawdzalna to przy niej zostane
GG 15881729
Ivana

Postprzez Jola » So lut 25, 2012 10:48 am

Sprawdzalna jako taka na pewno tak. Mniej kart to bardziej przejrzysty przekaz, czyli także łatwiejszy do ogarnięcia. Problemem jest jedynie stopień sprawdzalności, bo ja uważam, że 100% sprawdzalności to mit. Jeśli wyjdzie się z założenia, że karty zawsze pokazują rzeczywiste odzwierciedlenie jakiegoś tematu, to problem leży na poziomie interpretacji, czyli umysłu.
W moim w/w przykładzie karty, które wypadły podczas tasowania były łatwe do interpretacji na TAK. Natomiast te wyciągnięte, moim zdaniem mniej. Na TAK pojawiła się VI Pucharów-co ona ma wspólnego z pójściem do pracy? Gdyby, dajmy na to, jej firma była jakimś rodzinnym interesem, miejscem, w którym panują przyjacielskie, dobre relacje między pracownikami, wtedy można by popróbować w tym kierunku. Niestety, jest na odwrót. Wyścig szczurów, przerzucanie się obowiązkami, to pochodna oszczędności w ilości etatów, by zminimalizować koszty, tak samo, jak panujące konflikty wszystkich ze wszystkimi.
Na NIE - VII Kijów, czyli karta jak najbardziej odnosząca się do pracy, ciągłej aktywności, drążenia tematu.
Bądź tu mądry i pisz wiersze :lol:. Wszystko na odwrót.
Wg starszeństwa dworów też jakby nie ten tego...
Na trafność mojej interpretacji miał głównie wpływ odczyt kart, które wypadły podczas tasowania i powiązanie ich z tą VII Kijów, która dla mnie oznacza uciążliwe wysiłki, bez satysfakcji, jakieś 'łamanie kręgosłupa' - wypisz wymaluj opis stosunków w pracy u koleżanki. Oczywiście, przy tej informacji i przy tej karcie można powiedzieć - raczej pójdzie do pracy, choć zrobi to niechętnie. Znaczenie miało także następstwo czasu od lewej do prawej, jakby dwa kroki, bo dwie karty - teraz i potem.
Jednak, gdybym miała tylko te dwie karty i zero wiedzy na temat sytuacji osoby ( tu muszę dopowiedzieć, że pytanie kartom zadałam w celu ćwiczeń, bez jej wiedzy, uznając, że kwestia jest na tyle błaha, że jakieś względy etyczne nie mają zastosowania), myślę, że problemy z interpretacją byłyby większe, a prawdopodobieństwo trafności mniejsze.
Jaką wiedzę trzeba więc posiadać, żeby prawidłowo odczytać śmieszną ilość 2 kart? A co dopiero piętrzące się rozkłady plus karty z przełożenia i te z dołożenia :mrgreen:. Nie mówiąc o takim opisaniu pozycji w rozkładzie, aby tak trzymać się tematu, by wydobyć to, co dla prawidłowej interpretacji najbardziej pomocne.
Można szukać między kartami powiązań numerologicznych, astrologicznych, archetypowych, symboliki kolorów, ustawienia postaci, przystawania kart bokami, potraktować układ liniowy, jako oś czasu itd. Można się też i w tym zamotać bez powodzenia. Ale i tak mam wrażenie, że istnieje taka granica, poza która sprawdzalność już nie rośnie proporcjonalnie do posiadanej wiedzy. Niestety, nie jest też tak, że to otwiera pole dla jakiegoś szczególnego zadziałania intuicji. Przeciwnie, na kryzys wiary w spójność systemu tylko konkretna wiedza może być jakimś antidotum.
:D W kwestii sprawdzalności - w ezo tv jej procent chyba wzrośnie teraz do 200% - bez złośliwości-sama oglądam niektóre z programów, bo lubię po prostu.
Ale szykuje się od marca transfer wrożbity z kosmica.pl. Jak to mówią: 'Oj, będzie sie działo'. :lol:
Pozdrawiam
Jola
Jola

Postprzez Jola » N mar 11, 2012 10:09 am

Znajomy ubiega się o unijną dotację. Papiery złożył. Czeka.
Jaka będzie decyzja, z rozkładu: na TAK - Król Pucharów, na NIE - XX Sąd Ostateczny.
Mogą nie podjąć ostatecznej decyzji w wyznaczonym terminie. Co oznacza, że będzie musiał złożyć podanie jeszcze raz. Taki też jest jego plan.
Może doszukacie się czegoś bardziej optymistycznego? Co sądzicie?
:)
Pozdrawiam
Jola
Jola

Postprzez Ivana » N mar 11, 2012 10:56 am

Decyzja będzie przesunieta w terminie ale na swej drodze znajomy spotka sie z przychylnoscia i pomocą, ze strony instytucji, w ktorej znajomy zlozyl podanie o dotacje. Kluczowa role moze odegrac zwrocenie sie o porade do jakiegos pelniacego wazna funkcje urzednika. Niewykluczone ze trzeba bedzie zlozyc poprawione i uzupelnione podanie o dotacje, takie doszlifowane w szczegolach.
Pozdrawiam Jolu
GG 15881729
Ivana

Postprzez Jola » N mar 11, 2012 11:16 am

:) To możliwe. Podanie tak skonstruowane, jakby urzędnikom zależało na utrudnieniu dostępu do dotacji, bez względu na sytuację na rynku. Już musiał zasięgać porady. W dalszym ciągu nie mają też informacji o wysokości kwoty, jaką będą dysponować.
Pozdrawiam
Jola
Jola

Postprzez Ivana » N mar 11, 2012 12:02 pm

Daj znac prosze jak to sie zrealizowalo;-)
GG 15881729
Ivana

Następna strona

Powrót do Pytania i interpretacje