Tarocista - kwartalnik o wróżeniu z kartRSSNasz profil na FacebookNasz kanał na YouTube
Zamów bieżący numer kwartalnika TarocistaZamów bieżący numer kwartalnika Tarocista
Numery archiwalne kwartalnika Tarocista
Kwartalnik Tarocista nr 19Kwartalnik Tarocista nr 4(18)2013Kwartalnik Tarocista nr 3(17)2013Kwartalnik Tarocista nr 2(16)2013Kwartalnik Tarocista nr 1(15)2013Kwartalnik Tarocista nr 4(14)2012Kwartalnik Tarocista nr 3(13)2012Kwartalnik Tarocista nr 2(12)2012Kwartalnik Tarocista nr 1(11)2012Kwartalnik Tarocista nr 3-4(9-10)2011Kwartalnik Tarocista nr 2(8)2011Kwartalnik Tarocista nr 1(7)2011Kwartalnik Tarocista nr 4(6)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(4)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(2)2009Kwartalnik Tarocista nr 1(1)2009

"Tarocista" nr 8 - Spis treści

"Tarocista" numer 8 [2(8)2011], 180 stron, format A5, druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Zamów archiwalny numer Tarocisty

Okładka kwartalnika Tarocista nr 2(8)/2011Od redakcji

Przeczytaj

NAUKA TAROTA

Karta Rydwan

Karta Rydwan oznacza niezależność, pokaz siły, podróże oraz wprowadzanie planów w czyn. Przeczytaj opis karty, jej symbolikę i znaczenia w interpretacji.

Karty po znajomości

Z wróżeniem dla znajomych więcej bywa kłopotu, niż radości. Warto wypracować sobie taki sposób wróżenia znajomym, aby nie popsuć sobie sympatycznych relacji i nie zostać etatowym wróżbitą na każdej towarzyskiej imprezie.

TAROT W PRAKTYCE

Piątki: życie na zakręcie

Piątki to małe arkana o wielkiej sile. Ich interpretacja jest trudna, bo są to karty wieloznaczne. Energia piątek szuka ujścia i szybko przynosi zmiany. Symbolizują one wybory, których trzeba dokonać, jeśli chcemy osiągnąć nasze cele.

Karty Bramy cz. IV: Dwór Mieczy

W Dworze Mieczy dwie karty są bramami: Szóstka i Ósemka. Na obydwu kartach w talii Ridera-Waite’a bohaterkami są kobiety w trudnej życiowej sytuacji. Dwór Mieczy pokazuje świat naszych myśli, to, w jaki sposób komunikujemy się ze światem i jak zdobywamy wiedzę i informacje o otaczającym nas świecie.

Rozkład 1. Zmiana
Rozkład 2. Sytuacja bez wyjścia

Sesja tarota

Kiedy rozkładamy karty, musimy wiedzieć, po co i jak to robić. Każdy tarocista ma swój własny styl kładzenia kart. Jednak czy wróżymy sobie, przyjaciołom, rodzinie czy klientom, musimy postępować według schematu, który zapewni nam sukces i udaną przepowiednię. Jakich reguł i rytuałów warto przestrzegać, a co przeszkadza nam w przeprowadzeniu udanej sesji tarota?

ROZKŁADY

Konflikt w tarocie

Każdy rozsądny człowiek przyzna, że lepiej jest w życiu unikać konfliktów i sporów. Czasami jednak nie mamy wyjścia, negocjacje nie pomagają i musimy zacząć walczyć o swoje sprawy. Dobrze jest wtedy zaplanować strategię i poznać słabe punkty przeciwnika. Tarot chętnie nam w tym pomoże, a kilka dobrze znanych rozkładów można zmodyfikować tak, aby doradziły nam jak wygrać w sporze. Przedstawiamy szczegółowy opis każdej karty tarota w trzech kategoriach: jako przeciwnik, jako rada w sporze i jako wynik sprawy.

Rozkład 1. Czy wygram w sporze?
Rozkład 2. Awantura

Zapowiedzi

Nowości

XI Festiwal Tarota 22.10.2016 Warszawa

Kolejny XI Festiwal Tarota odbędzie się 22.10.2016 roku w Warszawie. Zapraszamy tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzą o tych niezwykłych kart. Będzie trochę historii, trochę praktyki, dużo nowej wiedzy.

Dwor Mieczy

Miecze to najszybsze karty w tarocie. Gdy się pojawiają, szykuje się niezłe zamieszanie, bo są ciekawskie i nie boją się nawet najtrudniejszych pytań. Nie ustaną, aż zwyciężą i pokonają adwersarzy. Kierują się logiką, szukają nowych rozwiązań, zawsze są czujne i gotowe do walki na argumenty.

Karta Papież

Papież oznacza autorytet i wyższy porządek moralny. Jest piątą kartą wielkich arkanów i występuje zaraz po Cesarzu, ziemskim władcy. Jest też trzecim mężczyzną, po Magu i Cesarzu, jakiego spotyka na swojej drodze Głupiec. Papież uczy Głupca wartości moralnych i duchowej praktyki.

Joker kontra Głupiec

Historia kart klasycznych jest równie tajemnicza jak dzieje kart tarota. Może się wydawać, że Joker to odpowiednik tarotowego Głupca. Prześledźmy historię tej karty, by przekonać się, jak jest naprawdę.

Osobista karta tarota na rok

Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

tlo
© 2009-2015 Kwartalnik Tarocista - Aktualny numer kwartalnika  Kontakt z redakcją  Prenumerata  Polityka Prywatności

Kwartalnik "Tarocista", ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa, e-mail: redakcja (at) tarocista.com