Tarocista - kwartalnik o wróżeniu z kartRSSNasz profil na FacebookNasz kanał na YouTube
Zamów bieżący numer kwartalnika TarocistaZamów bieżący numer kwartalnika Tarocista
Numery archiwalne kwartalnika Tarocista
Kwartalnik Tarocista nr 23Kwartalnik Tarocista nr 22Kwartalnik Tarocista nr 21Kwartalnik Tarocista nr 20Kwartalnik Tarocista nr 19Kwartalnik Tarocista nr 4(18)2013Kwartalnik Tarocista nr 3(17)2013Kwartalnik Tarocista nr 2(16)2013Kwartalnik Tarocista nr 1(15)2013Kwartalnik Tarocista nr 4(14)2012Kwartalnik Tarocista nr 3(13)2012Kwartalnik Tarocista nr 2(12)2012Kwartalnik Tarocista nr 1(11)2012Kwartalnik Tarocista nr 3-4(9-10)2011Kwartalnik Tarocista nr 2(8)2011Kwartalnik Tarocista nr 1(7)2011Kwartalnik Tarocista nr 4(6)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(4)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(2)2009Kwartalnik Tarocista nr 1(1)2009

Rozkład Ślub

Prezentujemy autorski i nigdzie wcześniej nie publikowany rozkład kart Ślub, który pomoże precyzyjnie odpowiedzieć na tak często zadawane pytanie: Czy się pobierzemy?

Polecam wszystkim rozkład Ślub, który sama ułożyłam. Potasuj całą talię kilka razy, potem rozłóż karty na stole w harmonijkę i wylosuj dziesięć kart. Nie odwracaj ich, zbierz w kupkę i rozłóż przed sobą według wzoru przedstawionego na ilustracji obok.

Rozkład ŚlubPrzykład interpretacji rozkładu

W przykładowym rozkładzie użyliśmy kart z talii Rider-Waite.

Kobieta nie była pewna, czy partner się jej oświadczy i czy będą oficjalnie parą narzeczonych. Aby rozwiać jej wątpliwości, rozłożyłam karty według rozkładu Ślub.

Karty wskazują, że partnerzy są teraz bardzo zabiegani (Rydwan) i skupieni na swojej karierze, nie mają czasu omówić takich spraw jak planowanie przyszłego ślubu. Otoczenie i bliscy patrzą na nich jak na dwie sieroty, które osobno nie dadzą sobie rady (5 Denarów) i dlatego namawiają ich na jak najszybszy ślub.

Argumentem przemawiającym za ślubem jest 7 Kielichów - oboje mają to w odległych planach, ale póki co nie są w stanie określić gdzie i kiedy. Argumentem przeciw ceremonii jest 8 Buław, co oznacza, że oboje mają zbyt wiele pracy na głowie i są zbyt zajęci, aby rozpocząć przygotowania do ceremonii. Analiza kart dotyczących kobiety pokazuje, że jest ona gotowa na ślub, bardzo tego chce (Cesarzowa) i że powodem, dla którego chce wyjść za mąż, jest miłość (As Kielichów). On natomiast jeszcze się zastanawia, a nawet może mieć wątpliwości co do ślubu (As Mieczy), ale w przyszłości oświadczy się i zostaną małżeństwem (2 Kielichów). Łączą ich silne uczucia, naprawdę się kochają, ich związek na pewno będzie silny - świadczy o tym duża ilość kart z dworu Kielichów w rozkładzie oraz dwie karty z dworu Denarów.

Znaczenie kart w rozkładzie
1 charakterystyka pary, co się dzieje obecnie między partnerami
2 opinie bliskich i znajomych, otoczenie, warunki materialne
3 co przemawia za ślubem tej pary
4 argumenty przeciw ślubowi tej pary
5 czy ona chce ślubu teraz
6 czy on chce ślubu teraz
7 czy ona będzie chciała ślubu w przyszłości
8 czy on będzie chciał ślubu w przyszłości
9 główna przeszkoda
10 karta rada: co pomoże, jak postąpić, aby doprowadzić do ślubu

Główna przeszkoda na drodze do ślubu to 10 Denarów - oboje mają liczne rodziny, czyżby nie chcieli za dużo wydać na tradycyjne i wystawne wesele?

Ostatnia karta jest bardzo pomyślna: Kapłan mówi o małżeństwie i podsuwa radę, żeby zwrócić się o pomoc do osoby duchownej (niekoniecznie do księdza) lub do rodzinnego autorytetu. On na pewno sprawi, że niezdecydowany narzeczony szybciej pomyśli o ślubie i zecyduje się na oświadczyny.

Kobieta była bardzo zadowolona z wróżby. Po roku zadzwoniła i powiedziała, że narzeczony oświadczył się i szykują ślub i wesele na 200 osób. Jak widać, warto było poczekać. Klientka zastosowała się do mojej rady i poprosiła o pomoc ojca narzeczonego. Ten przeprowadził męską rozmowę z synem, po której partner klientki przestał mieć wątpliwości co do ślubu.

Nowości

Dwor Mieczy

Miecze to najszybsze karty w tarocie. Gdy się pojawiają, szykuje się niezłe zamieszanie, bo są ciekawskie i nie boją się nawet najtrudniejszych pytań. Nie ustaną, aż zwyciężą i pokonają adwersarzy. Kierują się logiką, szukają nowych rozwiązań, zawsze są czujne i gotowe do walki na argumenty.

Karta Papież

Papież oznacza autorytet i wyższy porządek moralny. Jest piątą kartą wielkich arkanów i występuje zaraz po Cesarzu, ziemskim władcy. Jest też trzecim mężczyzną, po Magu i Cesarzu, jakiego spotyka na swojej drodze Głupiec. Papież uczy Głupca wartości moralnych i duchowej praktyki.

Joker kontra Głupiec

Historia kart klasycznych jest równie tajemnicza jak dzieje kart tarota. Może się wydawać, że Joker to odpowiednik tarotowego Głupca. Prześledźmy historię tej karty, by przekonać się, jak jest naprawdę.

Osobista karta tarota na rok

Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

Karty bramy cz. 1

Tarociści dzielą karty tarota na różne grupy. Uważają, że niektóre karty są ważniejsze, mocniejsze i bardziej znaczące od innych. Jednym z takich wyróżników są karty bramy, często opisywane w polskiej literaturze tarotowej.

tlo
© 2009-2015 Kwartalnik Tarocista - Aktualny numer kwartalnika  Kontakt z redakcją  Prenumerata  Polityka Prywatności

Kwartalnik "Tarocista", ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa, e-mail: redakcja (at) tarocista.com