Tarocista - kwartalnik o wróżeniu z kartRSSNasz profil na FacebookNasz kanał na YouTube
Zamów bieżący numer kwartalnika TarocistaZamów bieżący numer kwartalnika Tarocista
Numery archiwalne kwartalnika Tarocista
Kwartalnik Tarocista nr 23Kwartalnik Tarocista nr 22Kwartalnik Tarocista nr 21Kwartalnik Tarocista nr 20Kwartalnik Tarocista nr 19Kwartalnik Tarocista nr 4(18)2013Kwartalnik Tarocista nr 3(17)2013Kwartalnik Tarocista nr 2(16)2013Kwartalnik Tarocista nr 1(15)2013Kwartalnik Tarocista nr 4(14)2012Kwartalnik Tarocista nr 3(13)2012Kwartalnik Tarocista nr 2(12)2012Kwartalnik Tarocista nr 1(11)2012Kwartalnik Tarocista nr 3-4(9-10)2011Kwartalnik Tarocista nr 2(8)2011Kwartalnik Tarocista nr 1(7)2011Kwartalnik Tarocista nr 4(6)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(4)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(2)2009Kwartalnik Tarocista nr 1(1)2009

Tarot na miłość

Nowe rozkłady z przykładowymi interpretacjami.

Tarotowe wróżby mogą nam pomóc w znalezieniu nowej miłości. Jeśli masz w domu talię kart lub jedna z twoich przyjaciółek umie się posługiwać tarotem, możecie za pomocą kart sprawdzić swoją miłosną przyszłość.

Karta na miłość

Potasuj talię i wyciągnij z niej jedną kartę. Jeśli będzie to karta z Dworu Denarów, czeka cię stabilny związek, a nawet ślub. Jeśli wylosujesz kartę z Dworu Mieczy, poznasz nową miłość w podróży, w sklepie lub przez internet. Karta z Dworu Kielichów zapowiada miłość od pierwszego wejrzenia i wyjątkowy związek. Karta z Dworu Buław powie, że czeka cię gorący i namiętny romans, ale na stały związek nie ma wielkich szans.

Przełom w życiu miłosnym zapowiada wyciągnięcie karty z Wielkich Arkanów, których jest w tarocie 22. Jeśli kobieta wylosuje karty męskie: Głupca, Maga, Cesarza, Rydwan, to w najbliższym roku spotka wyjątkowego mężczyznę. Papież i Eremita to niestety karty samotności. Osoba, która je wylosuje, będzie musiała poczekać kolejny rok na spełnienie miłosnych marzeń. O dużych zmianach w obecnym związku powie ci karta Wisielec, Śmierć, Diabeł i Wieża. Nie czekaj wtedy z założonymi rękami, tylko porozmawiaj z partnerem. Razem na pewno znajdziecie dobre rozwiązanie swoich problemów. Reszta kart jest dobrym omenem, szczególnie Koło Fortuny, Moc, Gwiazda, Słońce i Świat są zapowiedzią, że nadchodzi wielka miłość.

Rozkłady na trzy karty

Na szybkie miłosne wróżby polecam też wróżbę z trzech kart. W ten sposób da się odpowiedzieć na najczęściej zadawane miłosne pytania. Potasuj całą talię i wylosuj z niej trzy karty. Podczas interpretacji kart kieruj się wskazówkami, jakie podałam do losowania karty na miłość oraz rysunkami i symbolami, jakie na nich są. Użyj swojej intuicji. Pamiętaj, że każda wróżba ma określony czas trwania - stawiane są na tydzień, miesiąc, rok. Sama doprecyzuj w pytaniu, w jakim czasie wróżba ma się spełnić. Nie traktuj ich więc jak wróżby na całe życie. Jeśli nie wyciągniesz pomyślnych kart, nie martw się, bo na pewno w końcu ci się poszczęści.

Rozkład 1 - Czy znajdę nową miłość?

Rozkład 1 - Czy znajdę nową miłość?

Znaczenie kart w rozkładzie:

  • 1 - Jaka jest moja obecna sytuacja?
  • 2 - Czy znajdę miłość w tym roku?
  • 3 - Jak go przy sobie zatrzymać?

Przykładowy rozkład

Przykład interpretacji

Kobieta wylosowała kartę Księżyc jako opis swojej obecnej sytuacji. To karta smutku i tęsknoty. Jej mąż odszedł od niej kilka miesięcy temu, a ona do dziś nie może pogodzić się z rozstaniem. Karta Mag jest jednak optymistyczną wróżbą, bo zapowiada pojawienie się zupełnie nowego mężczyzny w jej życiu. Karta rada, jak go zatrzymać przy sobie, to XX Sąd Ostateczny. Kobieta powinna szybko poznać jego rodzinę i nie bać się nowego związku, bo na pewno dzięki niemu rozkwitnie i wróci jej ochota do życia.

Rozkład 2 - Czy będziemy parą?

Rozkład 2 - Czy będziemy parą?

Znaczenie kart w rozkładzie:

  • 1 - Jakie są relacje między nami?
  • 2 - Czy to jest miłość?
  • 3 - Czy będziemy parą?

Przykładowy rozkład

Przykład interpretacji

Kobieta jest teraz sama, ale niedawno poznała mężczyznę, z którym umówiła się na randkę. As Buław pokazuje, że początek znajomości był bardzo dobry, ale on od kilku dni się do niej nie odzywa. Słońce jest jednak optymistyczną wróżbą, to karta pozytywnej energii i dobrych relacji. Między nimi jest miłość, ta relacja na pewno się rozwinie, ale on chwilowo zajęty jest pracą. Karty dają pozytywną odpowiedź na pytanie, czy będą parą. Karta 2 Kielichów jest bowiem nazywana Małymi Kochankami i jest zapowiedzią wspólnego życia i ślubu.

Rozkład 3 - Czy on do mnie wróci?

Rozkład 3 - Czy on do mnie wróci?

Znaczenie kart w rozkładzie:

  • 1 - Jaka była przyczyna rozstania?
  • 2 - Co poprawi nasze relacje?
  • 3 - Czy on do mnie wróci?

Przykładowy rozkład

Przykład interpretacji

Kobieta znalazła przypadkowo w rzeczach swojego partnera listy od dawnej miłości. 2 Mieczy świetnie opisuje tę sytuację, bo Dwór Mieczy oznacza uczenie się, rozmowy, korespondencję i wymianę myśli. Kobieta nie potrafiła opanować złości i zazdrości. Zrobiła mężczyźnie awanturę, bo nie rozumiała, dlaczego po tylu latach nadal trzyma te listy. On odszedł, a ona nie wie, co teraz będzie. Karta Umiarkowanie zaleca ostrożność. Kobieta powinna dać partnerowi ochłonąć i pierwsza wyciągnąć rękę na zgodę. Królowa Kielichów oznacza, że kobieta wejdzie w nowy etap związku i poczuje się kochana. Partner na pewno do niej wróci.

Nowości

Dwor Mieczy

Miecze to najszybsze karty w tarocie. Gdy się pojawiają, szykuje się niezłe zamieszanie, bo są ciekawskie i nie boją się nawet najtrudniejszych pytań. Nie ustaną, aż zwyciężą i pokonają adwersarzy. Kierują się logiką, szukają nowych rozwiązań, zawsze są czujne i gotowe do walki na argumenty.

Karta Papież

Papież oznacza autorytet i wyższy porządek moralny. Jest piątą kartą wielkich arkanów i występuje zaraz po Cesarzu, ziemskim władcy. Jest też trzecim mężczyzną, po Magu i Cesarzu, jakiego spotyka na swojej drodze Głupiec. Papież uczy Głupca wartości moralnych i duchowej praktyki.

Joker kontra Głupiec

Historia kart klasycznych jest równie tajemnicza jak dzieje kart tarota. Może się wydawać, że Joker to odpowiednik tarotowego Głupca. Prześledźmy historię tej karty, by przekonać się, jak jest naprawdę.

Osobista karta tarota na rok

Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

Karty bramy cz. 1

Tarociści dzielą karty tarota na różne grupy. Uważają, że niektóre karty są ważniejsze, mocniejsze i bardziej znaczące od innych. Jednym z takich wyróżników są karty bramy, często opisywane w polskiej literaturze tarotowej.

tlo
© 2009-2015 Kwartalnik Tarocista - Aktualny numer kwartalnika  Kontakt z redakcją  Prenumerata  Polityka Prywatności

Kwartalnik "Tarocista", ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa, e-mail: redakcja (at) tarocista.com